0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче се сретна со семејството на донорот на срце и бубрези

Министерот за здравство Венко Филипче на својот ФБ профил објави дека денеска се сретнал со семејството на жената донор на срце и бубрези, која спаси три човечки животи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close