0_Web_Насловна-слајдер

Филипче: Се очекува до крајот на месецов да стигнат и други вакцини и да почне масовното вакцинирање

Веќе сме во краен период во кој во земјава се очекува да пристигнат и останатите вакцини и последните најави се дека тоа ќе биде до крајот на месецов, информира министерот Венко Филипче при денешната посета на новата модуларна ковид болница во рамки на велешката Општа болница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close