0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Рекорден број аплицирани дози на вакцина во еден ден

Министерот за здравсто Венко Филипче на својот фејсбук-пробил објави дека повторно имаме рекорден број аплицирани дози на вакцина во еден ден. Тој посочува дека за 24 часа една доза примиле речиси 1 отсто од населението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close