0_Македонија.ПорталОригинални текстови

Филипче: Приватните болници ја опремуваат болницата „Мала Богородица“, лекувањето таму на терет на државата

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“,во изјава за медиумите истакна дека е постигнат договор и обезбеден е дополнителен капацитет од 100 кревети за третман на ковид пациенти. Станува збор за ресурси коишто државата ќе ги користи од приватните болници.

Back to top button
Close
Close