0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Филипче: Притисокот кон болниците се намалува, но сè уште сме многу внимателни

Притисокот кон болниците се намалува, но сè уште сме многу внимателни. Тоа што сега се случува кај нас е на некој начин едно намалување на притисокот на пациенти кон болниците. За разлика од почетокот на ноември, сега е речиси еднаков бројот на испишани и новопримени пациенти, изјави вечерва министерот за здравство Венко Филипче. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close