0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Филипче: При секое излегување надвор строго да се придржуваме до мерките за лична заштита

Мерките за ограничување на движењето се олабавуваат и секој од нас ќе може да помине повеќе време надвор, а со тоа да се намалат гужвите во продавниците и банките. Но, да не заборавиме дека мора да сме многу внимателни и да се заштитиме, порача во објава на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Скопје, 27 април 2020 (МИА) – Мерките за ограничување на движењето се олабавуваат и секој од нас ќе може да помине повеќе време надвор, а со тоа да се намалат гужвите во продавниците и банките. Но, да не заборавиме дека мора да сме многу внимателни и да се заштитиме, порача во објава на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

При секое излегување надвор, посочува министерот, строго да се придржуваме до мерките за лична заштита.рп/лв/

Да се придржуваме до мерките за лична заштита

Мерките за ограничување на движењето се олабавуваат и секој од нас ќе може да помине повеќе време надвор, а со тоа да се намалат гужвите во продавниците и банките. Но, да не заборавиме дека мора да сме многу внимателни и да се заштитиме. При секое излегување надвор строго да се придржуваме до мерките за лична заштита.#КоронавирусМК #KoronavirusMK #ЗаштитиСе #СедиДома #2м

Posted by Венко Филипче on Недела, 26 април 2020

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close