0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Очигледно нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот

Очигледно е дека нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот. Многу веројатно е дека делта сојот нема да биде последниот сој на овој вирус, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Back to top button
Close
Close