0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Филипче очекува до крајот на годината да се постави модуларната болница во Штип

Штип е меѓу приоритетните градови да има модуларна болница со оглед на  тоа што  има преоптовареност на  болничките капацитет, најави денеска министерот за здравство Вено Филипче при посетата на штипските здравствени институции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close