0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Филипче: Обезбедени средства за лекот што го примаат три деца со цистична фиброза

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека се обезбедени средства за лекот што го примаат три деца со дијагноза цистична фиброза и додаде дека се чекало по завршувањето на терапијата да се видат резултатите. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close