0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче, Нуредини и Груби во посета на на болницата по гинекологија во Чаир

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и министрите за здравство,Венко Филипче, и за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, денеска ќе ја посетат Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Општина Чаир.

Скопје, 19 септември 2020 (МИА) – Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и министрите за здравство, Венко Филипче и за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини денеска ќе ја посетат Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Општина Чаир.

Посетата е по повод завршување на проектот за гасификација на установата, информират од Владата. ир/лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close