0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Нема тешко повредени во пожарите, укажана им е лекарска помош на десетина поради вдишан чад

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва од Кочани изјави дека во пожарите нема повредени лица, во смисла на изгореници или тешки повреди, но, има околу десетина пациенти кои се јавиле во кочанската болница, кои биле примени паради тоа што вдишале чад.

Back to top button
Close
Close