0_Македонија.ПорталПолитика

Филипче:Нема ниту обид за провизии, ниту е нешто нелегално направено со кинеските вакцини

Нема ниту обид за провизии, ниту обид нешто да биде нелегално направено. Нема таква исплата од 12 милиони евра, тоа го проверува и ДКСК, рече министерот за здравство Венко Филипче во одговорот на прашањето поставено на денешната седница за пратенички прашања од пратеникот од ВМРО - ДПМНЕ Петар Ристески во однос на набавката на вакцини од Кина.

Back to top button
Close
Close