0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на Спасовски

Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој со Ковид-19 е хоспитализиран на Инфективната клиника. Ова денеска го изјави министерот за здравство Венко Филипче по седницата на Советот за безбедност.

Back to top button
Close
Close