0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници МКДПолитика

Филипче нема да поднесе оставка, ја повика опозицијата да ја тргне политиката настрана

Министерот за здравство Венко Филипче не чувствува одговорност за да поднесе оставка која од него ја бара опозицијата.  Тој денеска во Струмица ја повика опозицијата да ја тргне политиката настрана од борбата против пандемијата со Ковид-19. Нагласи дека од почетокот на кризата целиот тим работи професионално и никогаш не се обиделе да внесат политиканство во било која од препораките и одлуките. 

Back to top button
Close
Close