0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Филипче: Не се потребни други законски измени за воведување дополнителни мерки

Уредбите кои се со законска сила донесени во вонредната состојба, измената на законите, односно вчера донесените измени на Законот за заштита на населението од заразни болести, одлуките на Владата кои се донесоа по препорака на Комисијата за заразни болести во целокупниот изминат период се во насока на максимална заштита на здравјето на граѓаните како врвен приоритет без при тоа да калкулираме со каква била друга протекција во однос на економските или некои други социјални аспекти во државата.

Back to top button
Close
Close