0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Нашата цел е да го решиме статусот на младите лекари со трајно вработување

Оваа Влада отвори можности секој млад здравствен работник својата иднина да ја гледа во јавното здравство и таквата политика ќе продолжи. Нашата цел е да го решиме статусот на младите лекари со трајно вработување, рече денеска министерот за здравство, Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close