0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче на ФБ: За две недели повеќе од 100 илјади пријавени за вакцинација

Министерот за здравство Венко Филипче поспладнево на својот Фејсбук профил објави дека во последните две недели повеќе од 100 илјади граѓаните се пријавиле ва вакцинација.

Back to top button
Close
Close