0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Младиот Иле заздравува, поддршка за решавање на проблемот со вработувањата на семејствотото на Верица

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со семејството на Верица, младата девојка која трагично го загуби својот живот, а нејзиното семејство ги донираше органите и досега се спасија три животи. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close