0_Македонија.ПорталПолитика

Филипче: Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието итно да се донесат

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close