0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Лесна локална реакција на вакцината против Ковид-19 кај неколку здравствени работници

Локално црвенило, мал оток околу местото каде е извршено боцкањето и мала болка, се регистрирани кај дел од здравствените работници кои примија вакцина против Ковид-19 во модуларната болница при Инфективната клиника во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close