0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче им ја честита 13-ноемвриската награда на д-р Караџовски и на тимот што ја изврши првата трансплантација на срце

Министерот за здравство Венко Филипче им ја честита 13-ноемвриската награда на Град Скопје на годинашните добитиници од областа на здравствената заштита, и тоа на епидемиологот д-р Жарко Караџовски, како и на тимот што ја направи првата трансплантација на срце во земјава на 23 мај годинава, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close