0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Филипче: Иако бројот на новозаболени и хоспитализирани со Ковид-19 се намалува, мора да останеме исклучително внимателни

Бројот на хоспитализации во болниците, се намалува, а се зголемува бројот на исписи на пациенти со Ковид, се намалува и бројот на позитивни пациенти, што значи дека мерките даваат резултати. Без разлика што бројќите паѓаат, периодов мора да бидеме исклучително внимателни, поради непредвидливоста на вирусот, објави на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close