0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Филипче: Граѓаните заслужуваат нов клинички центар, пратениците на опозицијата да го одблокираат законот

Министерот за здравство Венко Филипче ја повикува опозицијата да го одблокира законот во Собрание со чие донесување ќе се овозможат активности за изградбата на новиот клинички центар планиран на локација во Ѓорче Петров. Партиските разлики, порача денеска ресорниот министер,  треба да се надминат кога станува збор за здравјето на граѓаните, за изградбата на новиот клинички центар претходеа дебати со експерти и пратеници, целиот процес е јавен и транспарентен, а новото законско решение е можност со опозицијата заеднички да се направи нешто што е важно за граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close