0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Голем удел во бројот на новозаразени имаат патниците од странство

Министерот за здравство Венко Филипче за телевизија „Телма“ изјави дека голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително.

Back to top button
Close
Close