0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Есенскиот бран ги оптерети лабораториите за тестирање, се работи на изнаоѓање решение за нови термини

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил.

Back to top button
Close
Close