0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Филипче: Ќе се направи проценка дали треба да се набави и руската вакцина против Ковид-19

Министерот за здравство Венко Филипче денеска одговарајќи на новинарско прашање истакна дека ќе се направи проценка дали треба да се набават и содветни количини од руската вакцина против Ковид-19.

Велес, 20 февруари 2021 (МИА) – Министерот за здравство Венко Филипче денеска одговарајќи на новинарско прашање истакна дека ќе се направи проценка дали треба да се набават и содветни количини од руската вакцина против Ковид-19.

– Во текот на вчерашниот ден тим на Министерството за здравство имаше состанок со надлежната компанија по прашање на стручните анализи, додаде Филипче, одговарајќи на новинарско прашање по посета на новата модуларна болница во Велес. ад/рп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close