0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Филипче: Ќе набавиме тестови за Ковид-19 кои даваат резултати за 15-на минути

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва најави дека со помош на Светска банка ќе набават најсовремени тестови за Ковид-19 кои даваат резултати за 15-на минути.

Back to top button
Close
Close