0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: До 17 часот вакцинирани 199 здравствени работници од Скопје и другите градови

Попладнево бев во модуларната болница на Инфективната клиника каде во тек е вакцинација на здравствени работници од првата фаза за имунизација. До 17 часот вакцинирани се 199 здравствени работници, напиша на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close