0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Целосно е реновиран третиот кат во Старата градска болница, интензивно работиме на проектот за нова градска болница

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјалната болница по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје, каде целосно е реновиран третиот кат на установата, обновена е фасада, а набавени се и санитетски возила и нова медицинска опрема.  

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close