0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитика

Филипче: Амди Бајрам имаше комплексна здравствена состојба

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам, кој утрово почина, имал комплексна здравствена состојба со многу други хронични болести. На новинарското прашање во однос на тоа дали смртта има некаква поврзаност со свадбата на внуката на Бајрам што се одржа во Турција, Филипче одговори дека се уште нема подетални информации за тоа.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close