0_Maqedoni.PortalShoqëri

Filipçe ua uroi çmimin 13 Nëntori dr. Karaxhovskit dhe ekipit, të cilët e kryen transplantin e parë të zemrës

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ua uroi çmimin 13 Nëntori të Qytetit të Shkupit, fituesve të sivjetmë nga sfera e mbrojtjes shëndetësore dhe atë epidemiologut dr. Zharko Karaxhovski, si dhe ekipit i cili e kreu transplantin e parë të zemrës në vend më 23 maj të këtij viti, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Back to top button
Close
Close