0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Filipçe: Remdesivir dhe Favira të merren vetëm me konsultim me mjekët

- Asnjë nga këto ilaçe nuk janë dëshmuar se ndihmojnë në mënyrë specifike për sëmundjen e re, porositi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në përgjigjen e pyetjes së gazetarëve se në të zezë përmes internetit shiten ilaçet remdesivit dhe favira për mjekim të virusit korona. Gjatë vizitës së sotme në Shtip theksoi se ato janë ilaçe të cilat nuk janë të dëshmuara se ndihmojnë për sëmundje dhe situata të tjera dhe shtoi se nuk mund të shënohen ilaçe të cilat nuk ndihmojnë për diagnozën konkrete.

Back to top button
Close
Close