0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderShoqëriVideo deklaratë

Filipçe: Kemi trend të uljes së numrit të rasteve të reja me Kovid-19

Sot sërish kemi trend të zvogëlimit të numrit të rasteve të reja me Kovid-19. Numri i rasteve të sapodiagnostikuara është rreth 1000, që konfirmon se kurba epidemiologjike është në ulje të vazhdueshme dhe ky është informacion i mirë. Kjo do të thotë se masat në kuadër të parashikimeve po i japin rezultatet e veta, deklaroi sot ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Back to top button
Close
Close