0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Filipçe: Gjendja me virusin është serioze dhe kritike, menjëherë të miratohen të gjitha ndryshimet ligjore

Gjendja me virusin është jashtëzakonisht serioze dhe kritike, presioni mbi spitalet dhe kuadrin mjekësor është i madh. Vala e vjeshtës ka kapur gjithë Evropën dhe botën, askush nuk është kursyer. Ju lus që të kuptohet shumë seriozisht, sepse nga secili prej nesh varet se si do ta tejkalojmë këtë valë", ka apeluar sonte ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Back to top button
Close
Close