0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Filipçe: Filluam bisedime me Lonçar për detajet teknike dhe kohën e dërgesës së vaksinave nga Serbia

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sonte ishte mysafir në edicionin e lajmeve në televizionin "Kanal 5" informoi se pas bisedës së kryeministrit Zoran Zaev me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në të cilin u dakordua që Serbia t'i japë 8.000 vaksina "Fajzer" vendit tonë, menjëherë filloi bisedime me kolegun serb Zllatibor Lonçar për detajet teknike dhe kohën e saktë të dërgesës së vaksinave.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close