0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Filipçe: Deri në fund të verës presim imunitet kolektiv

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe pret që me të gjitha vaksinat që duhet të arrijnë në vend, imuniteti kolektiv do të arrihet deri në fund të verës. Në intervistën javore në Radio Evropa e Lirë, ai tha se të gjitha vaksinat janë të sigurta dhe nuk ka nevojë që qytetarët të preferojnë një vaksinë kundrejt tjetrës.

Back to top button
Close
Close