0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Филхармонијата со изведба на концертот „Шпански танц“

„Шпански танц“ е насловен концертот на Филхармонија кој ќе се одржи вечер во 20 часот под палката на диригентот Емил Табаков од Бугарија..

Back to top button
Close
Close