КултураКултура.Портал

Филхармонија со концерт „Музиката и градот“

Оркестарот на Филхармонија вечерва со почеток во 19 часот ќе одржи концерт насловен „Музиката и градот“ на кој праизведба ќе доживее електроакустичната симфониска поема „Скопје“ од македонската композиторка Ана Пандевска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close