БалканБалкан.ПорталДописници Свет

„Филелефтерос“: На Кипар идентификуваа 37 различни мутации на коронавирусот

Во истражување на 768 примероци на потврдени случаи на коронавирусот во периодот од април 2020 година - јануари 2021 година, на Кипар биле идентификувани 37 различни мутации на Ковид-19, меѓу кои и оној од Велика Британија, објави онлајн изданието на кипарскиот весник „Филелефтерос“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close