0_Спорт.ПорталФудбал

Фиго: Никој не ме понижил како Манчини во Интер

Поранешниот фудбалер од средниот ред Луис Фиго зборуваше за соработката со поранешниот тренер на Интер, Роберто Манчини.

Лисабон, 3 мај 2020 (МИА) – Поранешниот фудбалер од средниот ред Луис Фиго зборуваше за соработката со поранешниот тренер на Интер, Роберто Манчини.

– Роберто Манчини во Интер ме злоупотреби како никој друг во текот на мојата кариера. Бев измачуван во Интер. Не бев на 20 години, туку 34-35 и се појавија ситуации кои не треба да бидат. Не беше прашање дали играв или не. На 34 години, вие разбирате за што сте способни. Но, кога бев принуден да се загревам 85 минути, а потоа да ми се дозволи да играм три минути за да види дали ќе избувнам, не беше нормално, изјави Фиго во инстаграм разговор со Фабио Канаваро.

Фиго во Интер беше од 2005 до 2009 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close