Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

„Фигаро“: Политички избор на нов патријарх на СПЦ

„Со оглед на влијанието на Црквата, од клучно значење е за (српскиот претседател) Александар Вучиќ 46. патријарх да биде послушен. Флексибилноста (на новиот патријарх) е од суштинско значење за пристапот (решението) на косовското прашање", наведува весникот, пренесе Бета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close