0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

ФИФА: Клубовите можат да забранат настап за репрезентации во мартовските квалифиации за СП  

Клубовите можат да им забранат на фудбалерите да играат за своите репрезентации додека се во сила рестриктивни мерки поврзани со пандемијата со Ковид-19, соопшти вечерва Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close