0_Спорт.ПорталФудбал

ФИФА ги одложи африканските квалификации за Мундијалот 2022

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) објави денеска дека африканските квалификации за Мундијалот 2022 во Катар, кои требаше да се играат во јуни, се одложени за ова есен и идната пролет поради пандемијата на коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close