0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

ФИФА: Фудбалерите не се приоритетна категорија за вакцинирање против Ковид-19

Претседателот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) Џани Инфантино оцени дека фудбалерите не би требало да бидат меѓу првите кои ќе се вакцинираат против Ковид-19, иако некои држави веќе почнаа со вакцинирање на своите спортисти или планираат да го сторат тоа пред летните Олимписки игри во Токио

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close