БалканБалкан.ПорталБизнисДописници Свет

Фич го потврди позитивниот кредитен рејтинг на Бугарија

Бугарското Министерство за финансии соопшти дека меѓународната агенција „Фич“ го потврдила долгорочниот кредитен рејтинг на земјата ‘БББ’ со позитивна перспектива.

Back to top button
Close
Close