0_Спорт.ПорталРакомет

ФФМ со поддршка за македонските ракометари

Во пресрет на утрешниот натпревар против Украина, од 1. коло на Европското првенство, македонските ракометари денес добија поддршка од Фудбалската федерација на Македонија.

Скопје, 9 јануари 2020 (МИА) – Во пресрет на утрешниот натпревар против Украина, од 1. коло на Европското првенство, македонските ракометари денес добија поддршка од Фудбалската федерација на Македонија.

– Оставете ги настрана очекувањата, оставете го минатото и иднината, уживајте во моментот.
Можеби не сме фаворити како некогаш, но оваа репрезентација секогаш ја поддржуваме и за неа навиваме.
Ајде Македонија! – стои во пораката на ФФМ.

Македонската репрезентација се наоѓа во Б-групата , а покрај Украинците, противници ќе и бидат и Чешка на 12 јануари и домаќинот Австрија на 14 јануари. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close