0_Спорт.ПорталФудбал

ФФМ го дисквалификува Вардар Форино

Тековното првенство во Втората македонска фудбалска лига – Запад ќе се доигра со девет екипи, откако Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), соопшти денеска дека тимот на Вардар Форино е дисквалификуван од натамошното натпреварување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close