Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Февруарската програма на Кинотека почнува со филмови на Душан Јовановиќ и Мустафа Надаревиќ

Сеќавања на старите добри мајстори на филмскиот занает од домашната и светската кинематографија, увид во поновата домашна и странска продукција, нови остварувања за тинејџерите и најмладите гледачи, како и потсетување на некои подзаборавени вредности кога филмот во светот - посебно Холивуд и независните продукции трагаа по нови естетски изрази, ќе понуди февруарската програма на Кинотека што почнува од денеска.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close