Дописници МКДОпштински вести

Февруари во знакот на лицата со ретки болести

Во знак на поддршка на лицата кои се борат со ретки болести денеска почнува националната кампања „Ги запознаваме ретките болести 2021“. Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со предизвици“ оваа година по трет пат организира низа активности насочени кон запознавање на јавноста со ретките заболувања. Преку соодветни текстови, видео и аудио-записи во текот на месецот февруари јавноста ќе може да дознае нешто повеќе за ретките дијагнози од кои заболуваат граѓаните во светот, па и во нашата земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close