Kultura.SlajderКултураКултура.ПорталРепортажа

Феудална кула од 17 век во центарот на Скопје, а ретко кој знае за неа

Ретко кој жител на Скопје слушнал за Феудалната кула, која се наоѓа во центарот на градот. Тоа го покажа и нашата мини анкета меѓу Скопјани.

Back to top button
Close
Close